Tvořím-li obsah, musím ho především žít. Neumím psát nebo zmiňovat se o něčem, co jde mimo mě, o čem si jen myslím, že “by se to mělo”.


Vidím to stejně, když se někdo baví nebo píše o nápadech a myšlenkách, které bohužel zůstanou jen myšlenkami a nezrealizovanými nápady. Jasně že všechno začíná u myšlenky, ale musí to pokračovat dál. Berte to podobně, jako kdybyste se jen bavili o tom, že je dobré jíst zdravě a cvičit. Pokud to nebudete žít, tak to dává 0% smysl a nikoho kolem to nebude zajímat, pokud nemáte výsledky.


Často se zmiňuji o tom, jaké máme možnosti. Je jich tak moc, že nás to často paralyzuje, protože nevíme, kudy se vydat - to nejhorší, co v tu chvíli můžete udělat, je nedělat nic a čekat. Pokud se nepustíte do práce, nic se zkrátka nemůže dít, nic se nezmění a vy zůstanete na jednom místě ve stresu z toho, že nevíte kudy kam. To si myslím, že je jeden z nejhorších pocitů, které může člověk mít. Každý z nás totiž potřebuje nějakým způsobem růst a posouvat se v životě, něco vytvářet.


Také si myslím že spousta dobrých nápadů umírá už jen ze strachu z toho, co si o tom bude myslet mamka, kamarádi, babička nebo děda. Ještě by tolik nevadilo, kdyby šlo jen o nápady, horší je, že se vlastně bavíme o smyslu života každého z nás.


Co kdybych vám řekl, že nikoho absolutně nezajímá, co budete dělat, čím se budete živit a kým se nakonec stanete? Jak by se váš život změnil, kdybyste věděli, že vás nikdo neodsoudí za to, kdo jste a co děláte?


Pokud jste ještě nenašli to, co vás baví a čemu se chcete věnovat, zkoušejte to dál, protože jste teprve na začátku. Kdybych za sebou neměl v pětadvaceti letech tolik zaměstnání, kolik si myslím, že nevystřídá plno lidí za celý svůj život, nenašel bych tu svou cestu, kterou se chci vydat. Nezjistil bych, co mě baví a co ne. Jediné místo, kde tohle může dělat trošku paseku, je váš životopis. Ale pokud v životě chcete dělat to, co vás baví a naplňuje, tak čím víc vystřídaných zaměstnání, tím líp. Tím víc si totiž můžete být jisti, že děláte to, co opravdu chcete dělat.


  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @filiphrstka :)