Ne každý na tomto světě má nějakou svou vášeň. Ne každý na tomto světě je naplněn tím, jak žije. Přijde mi to docela škoda, protože s tím můžeme něco dělat.


Ať se podíváte na nejlepší společnosti, nejlepší sportovní teamy nebo i na nejlepší jednotlivce, jsou to lidé, kteří dávají vášeň do toho, co dělají, a jsou aktivnější než ostatní. Jsou kreativnější a jsou odhodláni ze sebe vydat maximum.


Jednoduše se může stát (i vám), že lidé, kteří žijí svou vášní, nebudou zbytkem světa pochopeni. To je ale naprosto normální, nic, co by vás mělo vyvádět z míry. Pokud vám mohu dát jeden příklad, uvedu ho ze svého života: Už se pár let vůbec nedívám na televizi. Když na to přijde řeč, buď to lidé opomíjejí, a nebo jim přijde, že jsem zvláštní. (Sem tam doplněné dotazem: A co teda děláš?) Ach. Plno lidí si zkrátka nedokáže představit život bez televize.


Nicméně zpátky k lidem s vášní. Baví mě sledovat lidi, kteří následují svou vášeň. Je jedno, jestli je to pouliční umělec, nadšený fotograf a nebo člověk, který pracuje na rozvoji umělé inteligence. Nemusíme je chápat, ale měli bychom si uvědomit, že to jsou lidé, kteří nějakým způsobem mění svět k lepšímu a jsou přínosem pro společnost.


Svět kolem nás se mění takovou rychlostí, že se vyplatí mít přehled o tom, co se děje a být jeho součástí. Váš mladší sourozenec může mít v mnoha oblastech o dost větší přehled, než máte vy, protože už dávno neplatí pravidlo VYŠŠÍ VĚK = VĚTŠÍ ZNALOSTI.


Namísto doby, kdy pracovali “vědci” na svém projektu v komůrce, je nyní naprosto běžné, že se scházejí lidé z celého světa proto, aby dali hlavy dohromady, společně se podíleli na projektech a vytvořili něco skvělého, něco, co zlepší svět. Omlouvám se všem, kteří pravidelně a poctivě sledují TV, ale pokud sledujete televizi o něco víc než minimálně, mrháte svým životem - přijde mi to líto, protože každý dostal jen jednu šanci být na tomto světě a podílet se na něčem, co může být přínosem pro společnost a co tu může zanechat odkaz.


Mnoho lidí mi asi může oponovat, že v televizi i dávají užitečné věci, ale ukažte mi někoho, kdo na ně kouká každý den. Někdy si jen spočtěte ten čas, který strávíte tím, že sledujete kraviny. Místo toho můžete dělat spoustu užitečných věcí - můžete si číst, můžete se učit jazyk, můžete začít podnikat, můžete se učit kreslit, můžete poznávat nové lidi… určitě vás napadne X dalších možností, co lze dělat.


Jednou, až se ohlédnete zpět, budete se raději dívat na život, který jste pasivně strávili na prosezeném gauči, nebo na život, který jste strávili vytvářením toho, co vás naplňuje a je přínosem pro společnost?
Dost lidí žije hodně pasivní život, ve kterém už tak nějak setrvávají a utíká jim pod rukama.

Takový klasický život by se dal rozdělit zhruba do 5 bodů:


  • Vstát
  • Do práce
  • Přijít domu
  • Sledovat TV
  • Spát


Z těchto bodů je mi trochu ouzko, protože mi to nepřijde jako existence. Vím, že jedním článkem toho mnoho nezmůžu, ale pokud se dostane do “správných rukou”, může s ním přijít mnoho uvědomění.

Když se ráno proberete, uvědomte si, proč jste tady. Vrhněte se do nového dne na 100%. Možná nejsou okolnosti přesně takové, jaké byste je chtěli, ale jedno je jasné. Jednou prostě přijde náš čas, protože naše trvanlivost je omezená. Je jen na nás, jak ten zlomek času tady využijeme.


BTW. Mám pocit, že většina z vás tady neztrácí život pasivně, takže tento příspěvek opravdu není pro vás. Jste již motivováni a inspirováni. Předejte to kamarádovi, který není.  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @FILIPHRSTKA