Velké množství mé energie, kterou čerpám, vychází z vděčnosti. Upřímně nemám rád, když lidé kolem sebe všelijak prskají, stěžují si na nicotnosti a naprosto opomíjí věci, které mají. Ať už je to na podmínky, které si kolikrát stejně sami vytvořili pro život nebo na lidi, s kterými se stále schází či naprosto všední věci, na kterých lze něco vypíchnout.

Pokud se soustředíte na to, co máte, vždy můžete mít víc. Pokud se soustředíte na to co nemáte, nikdy nebudete mít dost.

Máme větší tendenci se soustředit právě na to, co nemáme. S tím samozřejmě přicházejí negativní pocity, stres a úzkost. Pořád se tak nějak porovnáváme s lidmi kolem nás, kteří nám nastavují náš životní standard, a díky tomu jsme schopni určit, zda náš život za něco stojí nebo nikoliv. Je to úplně nesmyslné jednání, které je podpořeno materiálním světem a tím, že lidé si rádoby kupují svou příčku ve společnosti.

Jenže co kdybychom to otočili? Co kdybychom se soustředili na to co máme, ať už naše zdraví, rodina, přátelé a tak dále... určitě toho není málo. Možná to sami ani nevnímáte, protože to berete jako samozřejmost, ale když se na moment pozastavíte a projdete si to, co máte, aniž byste nemuseli, tak budete určitě sami překvapeni.


"Největším zdrojem štěstí je schopnost být kdykoliv vděčný"


Jedna ze zásadních "činností" (pokud to lze nazvat jako činnost), kterou dělám denně, je uvědomění si, že JSEM a co MÁM. Jsem upřímně vděčný za všechno, co mám kolem sebe, za celou mojí minulost, chyby, díky kterým jsem dnes o krok dál. Jsem vděčný za to, že koukáte do obrazovky a scrollujete tímto článkem a možná zde nalézáte trochu té inspirace a uvědomění.

Pro to, jak to ve světě může někde vypadat, nemusíte chodit daleko. Stačí si projít nějaké články, fotky nebo videa míst, kde život je na takové úrovni, o které se nám ani nezdálo. Není to o tom, spokojit se s minimem a neposouvat se dál. Jen si buďte vědomi toho, co všechno máte a použijte to jako hnací prostředek k tomu, abyste mohli růst a dosahovat toho, co chcete!

Důvod, proč být vděčný je, že emoce které nás nejvíce ničí jsou vztek a strach. A nemůžete být vděční a rozzlobení zároveň. To prostě nejde.  • Děkuji za přečtení! :) Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Nebo mi napište svůj názor na mail / instagram @filiphrstka