Nějak mě to vedlo k tomuto článku a trochu se pokusit o "REBRANDOVÁNÍ" něčeho, co tu má nějaký význam. Možná už jsem i trochu háklivý na takovéto "Jak být úspěšný..", "Co dělají úspěšní lidé.." atd.

Když to tak vezmu, tak snad každý nebo minimálně většina lidí chce být úspěšná... jenže - co to vůbec znamená? Co tak vnímám všude po okolí, tak slovo "úspěšný" je úzce spjaté s finanční situací, respektive ten kdo je "bohatý", tak je automaticky úspěšný. Jenže - kdo je bohatý? Ten, kdo si koupí luxusní auto, chodí velice fancy oblékaný a bydlí kdo ví kde? A co když to je ten samý člověk, který pracuje v velkém stresu v práci, která ho úplně tolik nebaví jen proto, aby svému okolí naznačil něco jako "Jo, vidíte.. dokázal jsem to!"?

Já vůbec nechci rozporovat fakt, že ten kdo je bohatý, nemůže být šťastný a naopak! Jen mi přijde, že jako společnost vnímáme na povrch "bohatého" člověka jako úspěšného, a tím potom chce mít samozřejmě většina lidí tento kabát "úspěšného člověka", který je ale mnohdy za cenu nehezkých půjček, hypoték, stresující práce apod.

Já osobně jako úspěšného člověka vnímám toho, kdo si najde co ho baví a dělá to. Bez ohledu na to, jak je to velké, jaké má obraty atd. Úspěch určitě nevnímám jako materiální statky, ale pocity, které u dané činnosti jsou. Proto nezáleží na tom, kolik vyděláme peněz, ale spíše jakým způsobem.

Pokud je něco, o co se tu chci za mojí existence pokusit, tak určitě to, jak vnímat úspěch. Osobní štěstí je podle mě základ, který by měl být ambicí.

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)