Mnoho lidí se obává zkusit něco nového. To platí i v případě změny zaměstnání, už pouze z důvodu, aby na ně společnost nenahlížela negativně. Kdybych s tímto neměl bohaté zkušenosti, tak o tom pravděpodobně nedokáži mluvit.

Samozřejmě se na Vás snese vlna posměchu a kritiky, když budete často střídat zaměstnání, i po krátké době, kdy dojdete k zjištění, že je dané zaměstnání k ničemu, nebaví vás a půjdete dál. Po týdnu nebo měsíci zjistíte to samé a budete zkoušet hledat znovu.

Rozhodně to není to, co společnost vítá, nicméně, když se podíváte na svou osobu a budete ji brát na prvním místě, tak jen díky tomu můžete sami zjistit, co vás v životě baví, co vás naplňuje.

"DÍKY ZKOUŠENÍ NOVÝCH VĚCÍ MŮŽETE ZJISTIT TO, CO VÁS BAVÍ."

Já sám jsem za svůj krátký život vystřídal několik zaměstnání. Pamatuji si, když jsem o tom vždy s někým mluvil, tak mi bylo řečeno, že mě nikde nevezmou, že jsem fluktuant a nikde nevydržím.

Ze strany okolí přišel posměch za to, že stále něco měním, že jsem nikde dlouho nevydržel. Takové narážky jsou v tuto chvíli na místě, ale já jsem se na to vždy koukal z jiného pohledu. Neřešil jsem, jestli mě někde vezmou, ale spíše jestli já vyzkouším nové věci, budu mít nějaké nové zkušenosti. Vůbec mi nevadilo, že jsem v jedné práci tři nebo čtyři dny v některé půl roku.

Narážkám okolí jsem vůbec nevěnoval pozornost, protože jsem v tom všem viděl něco nového a vím, že díky tomu, že jsem zkoušel nové věci, že jsem okusil různé obory jsem našel to, co mě baví. Kdybych toto nezkoušel a setrval v jednom zaměstnání, tak vím, že bych z toho byl nešťastný.

Myslím si, že veškěrý posměch a kritika nebolí tolik, jako když na konci vašeho života zjistíte, že jste dělali něco, co Vás nenaplňovalo, co vás nedělalo šťastným, jen z důvodu, aby jste nemuseli dělat jakoukoli změnu, kterou společnost nepřipouští a vyhli se posměchu a kritice. Můj názor je, zkoušet nové věci, nové zaměstnání, nový business i cokoliv jiného, protože když to nezkusíte, tak to nikdy nezjistíte.

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)