Jsem vcelku přesvědčený o tom, že každý z nás má takového toho kamaráda (nebo kamarády), kteří mluví opravdu ve velkém. Mluví. O tom, jak změní návyky, jak vytvoří něco nového, i o tom, jak rozjedou nový projekt atd.


Určitě zastávám názor, že každý by měl snít ve velkém, protože nikdo jiný to za nás dělat nebude. A pokud tomu necháme volný pád, okolí nás převálcuje pochybami a podceňováním. Nicméně další věc, kterou uznávám, je i práce. Práce na tom, o čem tak moc mluvíme. A zde nastává právě ten hlavní problém, kterého jsem si všiml při pozorování výše zmíněných lidí. Jen mluví, ale nekonají.


Nápadů máme každý den hromadu, takže v tom problém nebude. Potíž vidím hlavně v nedostatku motivace, kterou získáme v případě jasně definovaného cíle, který pro nás má hluboký smysl. Hodně často jen tak stojíme na místě, a čekáme, že se začne něco samo dít. Tím ale opomíjíme, že to, co se děje, se děje právě teď. Život je teď - ne někdy jindy.


Je skvělé mít velké plány a žít pro ně každým okamžikem svého života. Na nic zkrátka nečekat. Veškeré naše plány většinou nosíme jen v hlavě, a zapomínáme je přenášet do každodeních činností.


  • Má to, co děláte v práci, nějakou souvislost s tím, co chcete dělat? Můžete si z toho něco odnést?

  • Soustředíte se na to, abyste si z každé “špatné” zkušenosti vzali to, co můžete následně aplikovat ve svém životě?

  • Máte plonkový čas, který by šel využít tak, aby to pro vás bylo přínosem?

  • Máte jasnou předsavu o tom, kým se chcete stát?

  • Máte pro něco vášeň?

To, co vidíte nahoře, jsou celkem podstatné otázky, na které si můžete odpovědět a dozvíte se o sobě třeba zase něco víc.


Lidé kolikrát i v mladém věku ví, co chtějí dělat a kým chtějí být. Pro někoho to může vypadat jako “štěstí”, že ví, co chtějí. Osobně bych spíše řekl, že je za tím určitě více aspektů, než jen štěstí. Jedním z nich je “hlad” po nových znalostech, dále zkoušení mnoha nových věcí, trpělivost či vytrvalost.


Jenže, co je to ta vášeň, jak ji vůbec najít? Je to každopádně mnoho zkoušení a poznávání, od kterého byste neměli být daleko, naopak byste si ho měli osvojit. I když je to samozřejmě vyvádění naší osoby z komfortní zóny, věřte, že potom to stojí za to. Pokud jednou najdete svou vášeň, nic vás jen tak nevyvede z míry.


NUDA

Občas mi někdo řekne, že se třeba nudí..?! Jako vážně? Nechápu to. Život představuje nekonečné výzvy, nekonečné možnosti, co zkoušet, co dělat, v čem být lepší… A máme jen omezený čas to prozkoumat. Nemůžeme za ten vymezený čas udělat a zkusit vše, ale určitě toho můžeme stihnout hodně.


Když budete pracovat na tom, co vás baví, budete se v něčem zlepšovat, prostě se posouvat dál, jsem si naprosto jistý, že budete zažívat mnohem příjemnější pocity na denní bázi. Jestli to máte tak, že přijdete domu z práce, pustíte si TV, a následně jdete spát, možná byste se měli trochu pozastavit nad svým životem. Protože jednoho dne se probudíte a dojde vám, že veškerý ten čas je pryč. Jsme tady opravdu jen zlomek času.


Možná se vás tento článek vůbec netýkal, protože už se řídíte stejnými pravidly jako já. Možná jste si to jen oživili. Každopádně nikdy není pozdě na to, začít. Začněte hned.  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @FILIPHRSTKA