Někdy je mnohem jednodušší dát si na čelo nálepku oběti, toho, co se děje v našem životě, než abychom pro to museli něco dělat a nějakým způsobem to změnit a pracovat s tím, tak je jednodušší se tvářit jako oběť.

Možná je to forma výmluvy, jelikož si myslím, že v životě toho musíme mít pod kontrolou mnohem víc, než si myslíme. Můžeme kontrolovat různé věci, jako práci, kterou budeme dělat, životní partner nebo to, jak a kde budeme žít. V podstatě jsou to věci, s kterými, když se chce, je možné vždy něco dělat.

Potom jsou věci, které tak jak jsou, nejdou úplně změnit. Jediné co můžeme udělat, tak změnit nějaký pohled na danou věc nebo situaci. Je toho mnohem více, co můžeme kontrolovat, jde spíš o to, jestli se chceme pustit do nějaké změny nebo chceme, aby se to nějakým způsobem změnilo.

STAČÍ JEN PŘEMÝSLET NAD TÍM, CO CHCEME ZMĚNIT A CO NÁM V TOM BRÁNÍ UDĚLAT ZMĚNU, PROTOŽE SE VŠÍM JDE VŽDY NĚCO DĚLAT.

Samozřejmě, když je něco v pořádku nebo to není až tak hrozné, tak kolikrát není ani vůle něco měnit, ale myslím si, že život je dost krátký na to, abychom setrvali v pocitech, že "to není tak hrozné" a dá se to zvládnout nebo, že to přežijeme. Může se to týkat všech oblastí života a vždy, když se chce, tak lze udělat jakákoli změna. Jde pouze o to, to vzít do svých rukou a chtít s tím něco udělat.

Nepotřebujete znát výstup, nikdy nevíme, jak vše dopadne, ale jde o to, udělat tu změnu a trochu se posunout, ikdyby Vás například práce, ve které jste strašně dlouho úplně zabíjela, tak vždycky můžete dát výpověď a najít si práci, která může být stejně špatná, ale je to zase úplně jiná práce, kde se můžeme posouvat dál. Poznáme nové lidi, přijdou nové příležitosti a můžeme vše posunout na jiný level.

Stačí jen přemýšlet nad tím, co chceme změnit a co nám v tom brání to změnit, protože se vším jde vždy něco dělat.

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)