Pondělí je den, kdy se mnoho lidí netěší do práce a kvůli tomu nesnáší všechno kolem. Mě tato skutečnost opravdu ničí, když vidím, jak velký je počet těchto lidí. Kolik je statusů na Twitteru nebo Instagramu.

Pondělí tvoří docela velkou část našeho života a život je opravdu krátký na to, abychom žili jen pro další dny. Já sám jsem byl v situaci, kdy jsem nesnášel pondělky, respektive už neděle, protože jsem se netěšil na to, až půjdu druhý den dělat práci, kterou nesnáším.

Jediným východiskem pro mě bylo se na to vykašlat a jít dělat něco dalšího, protože mi to za to nestálo. I když to byla práce, která byla stejně na h**no, tak to byl minimálně posun vpřed. Někdy prostě musíme udělat krok zpátky, abychom mohli udělalat dva kroky vpřed.

Zpátky k pondělku - není to jen o tom, že bychom z toho že je pondělí byli naštvaní, ale všechno se přenáší i na další oblasti našeho života a to mi přijde celkem velká škoda.

Je to naše volba, že děláme práci, kterou děláme, akorát v neděli večer je to "vyhajpované", protože to už zase začíná. Přes týden, kdy jsou pracovní dny si to zase sedne a říkáme si, že to není tak hrozné - za chvilku je víkend a takto se to točí pořád dokola. Pokud si tenhle fakt uvědomujeme, je fajn s tím začít doopravdy něco dělat, abychom předešli nějaké osobní krizi.

Když s tím můžeme cokoliv udělat, tak s tím něco udělejme, protože žít jen pro víkend a nenávidět pondělí a nechat si s tím ničit celý život mi přijde jako nesmysl.

Někdy prostě musíme udělat krok zpátky, abychom mohli udělat dva kroky vpřed.

Můj názor je, že pondělí je skvělý den na to něco změnit, začít dělat to, co jste vždy dělat chtěli a ne aby to byl den, který vám bude kazit další dny.

Jste tady jen jednou a je jen na vás, jestli to tak chcete nechat nebo ne.

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)