Často se setkávám s otázkou, jak můžu být tak namotivovaný a pozitivní. Mně z toho spíše vyplývá otázka, "Proč bych neměl být?".

Nic z toho nevychází z nějakých citátů na internetu ani z motivačních videí, ale vím, že tohle všechno má každý v sobě, akorát si k tomu musí najít cestu. Uvědomit si už pouze to, že jsme tady a máme možnost žít a být kýmkoliv, kým si zamaneme. Samozřejmě, kdybychom žili několik let zpět, tak si můžeme stěžovat, že nejsou možnosti, že nemůžeme vycestovat, a proto se nemůžeme stát tím, kým chceme apod.

V dnešní době je toho neskutečné mnoho, co můžeme dělat, ale máme samozřejmě strach, který nás drží zpátky. "Co si o tom bude myslet společnost?". Je to veliký strach a zároveň veliký zabiják našich snů a vizí. Nechceme vybočovat, chceme jít s davem.

Jednoduše řečeno, moje motivace vychází z toho, že se ráno vůbec probudím a mohu dělat na tom, co mě baví. Můžu si úžívat proces budování a nekonečné snahy dosažení toho svého.

MÁME MOŽNOST BÝT KÝMKOLIV, KÝM SI ZAMANEME

Mám za sebou plno porážek, plno rozplynutých snů, díky který jsem se posunul tam, kde jsem teď. Za to díky! V každém případě je důležité mít pokoru a hlad a nepřestávat jít si za svým tam, kam nás to táhne. Především srdce, né strach.

Vybudovat si život, co nás baví a potom ho žít, protože když si budete každý den uvědomovat ten fakt, že jste tady, že je to zatraceně velký dar, a že můžete dělat svoji práci, můžete se stýkat s lidmi, s kterými se chcete stýkat, tak není důvod, proč by Vás to nemělo motivovat a hnát dál.

Dělat další věci, poznávat nové lidi a celkově být pozitivní. Každé ráno má člověk na výběr, jestli bude pozitivní nebo negativní. Stane se, že můžete ráno zaspat, zaspal jsem nesčetněkrát a nemyslím si, že to mělo vliv na můj den, protože jsou důležitější věci než to, jestli přijdete někam včas nebo ne. Jestli vám to zkazí den, tak proč ne, je to vaše volba.

Tak aby bylo jasno, rozhodně to nejsou žádné citáty, žádné materiály, které přichází zvenčí. Nicméně, když to přijde ve správný čas na správné místo, tak vás to může nakopnout a může vás to posunout dál, rozvinout nějakou vaši myšlenku. Může to být poslední kopanec, který jste potřebovali, ale motivace jako taková musí přijít zevnitř vás.

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)