Tohle omývám dost často, protože tomu zkrátka věřím a žiju podle toho. Možná mě tomu naučila i ta dlouhá cesta plná zkoušení, hledání atd. za kterou jsem mimochodem fakt dost rád, zkrátka je to přístup, který se mi stále potvrzuje.

Neznamená to, že stojím na místě, to se přeci při maratonu neděje. Jde o to, že jsem pořád v pohybu, ale mám na vědomí, že určité věci si vezmou čas - někdy i víc, než si na začátku myslím. Proto je strašně důležitá vytrvalost a trpělivost.

Když se mrknu zpátky, jak jsem si asi už 1000x myslel, že to co dělám je přesně TO ONO! A ono prdlajs... tak mě to hnalo pořád dál, zkoušet, zkoušet, zkoušet... měl jsem se plácat někde na jednom místě a říkat si, že je to přeci oukej?! To ale asi není úplně můj styl :-)

Když to obrátím na finance, tak je to to stejné. Nic nebylo hned, ani příjem... všechno bylo zkrátka postupně. Například, ještě minulý rok jsem chodil do práce na kratší úvazek, kde jsem dělal za nějakých 55,- Kč na hodinu jen proto, abych nemusel tahat peníze z firmy a mohl si poplatit výdaje..., takže to chtělo také trpělivost.

Ono je to asi i trochu těžké v této době... Každý asi hledá úspěch, jen ten se teď hodně měří BOHUŽEL převážně penězi, takže jak být "úspěšný" a moc dlouho na to nečekat? Jasně, všude kolem jsou "bezúročné" půjčky na všelijaké zbytečnosti, které by měly okolnímu světu říct, něco jako "Jo, vidíte, dokázal jsem to..." - jenže tohle bývá bohužel povětšinou krátkozraké a pak lidé musejí svůj ÚSPĚCH splácet dalších 30 let a nemůžou tím pádem opustit práci, která je tak moc S*RE a tím se okrádají o skutečné štěstí v životě a vlastně i úspěch jako takový.

Proto, když člověk dělá co ho baví hlavně proto, že ho to baví, tak je to výhra - když to začne vydělávat, je to neskutečný! Strašně moc fandím všem, pro které osobní štěstí je mnohem víc, než nějaký FANCY ÚSPĚŠNÝ obal!

  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na Instagram :)