Tak už to tu zase máme. Nový rok 2018 a s tím plno předsevzetí a slibů. Kolikrát už jste si nějaké předsevzetí dali? Kolikrát jste ho porušili?


Takhle to dál ale nejde, mít pořád dokola ten samý plán, který selže. Přestaňte se soustředit pouze na nejistý výsledek, protože vás může na samém začátku lehce odradit, a přesuňte pozornost na malé krůčky, na vytváření rutiny, na každodenní akce.


Je možná těžké začínat nový rok s novými cíli, ale se starými návyky, které vás budou brzdit v tom, abyste začali pracovat na svém výsledku, je to mnohem horší. Řekl bych, že jedno z takových typických předsevzetí pro nadcházející rok, je chození do fitka. První týden praskají fitcentra ve švech, jelikož všichni začínají plnit, co si slíbili. Jdou do toho s maximálním nasazením, ale po pár týdnech je pryč veškerá chuť, motivace i touha.

Místo toho, abyste se soustředili na to, že zhubnete 20 kilo, zaměřte se na každodenní pohyb a pravidelné docházení do posilovny, které je mnohem podstatnější. Nebudete mít výsledek hned ani za chvíli, ale vytváření nového návyku je v této situaci důležitější. Jsou to malé kroky, které tím, že se kumulují, vedou k velkým změnám.


Uvidíte sami, jak se vám formuje postava, jak máte radost i jen z malých úspěchů, ale hlavně pocítíte progres! Udělejte to tento rok jinak. Přestaňte věnovat tolik pozornosti konečnému výsledku v dálce a více se soustřeďte na to, co můžete udělat právě teď, abyste toho výsledku dosáhli - a já jsem si jist, že dosáhnete!  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @filiphrstka