Možná jste si při prvním pohledu na název článku řekli: "O co mu sakra jde?!". Honíme se za štěstím, a tedy i za spokojeností, a najednou mám hledat nespokojenost?

Ok, nechte mě to vysvětlit. Na nespokojenost se můžeme podívat i z jiného úhlu, může pro nás být přínosem. Samozřejmě, nespokojenost jako taková je člověku nepříjemná, ale dáte mi určitě za pravdu, že pokud vás něco fakt s prominutím s***, máte mnohem větší tendenci to změnit.

Zeptám se, PROČ jste se usadili například v práci, která vás nenaplňuje a ještě ke všemu vyčerpává, místo toho, abyste budovali nebo dělali něco, co vás naplňuje a baví..?

Protože jste tam vlastně spokojení. Nemáte tendenci vycházet ze své komfortní zóny a opouštět tuto "spokojenost", která vás pomalu ničí. Nechcete nové výzvy, nestojíte o změnu, i když víte, že pokud neuděláte něco jinak, nic se nezmění. ČLOVĚK MUSÍ RŮST!

Neříkám, abyste riskovali svoje krky a uváděli rodinu do nejistých situací, jen abyste se posouvali dál! Uvědomte si, že spokojenost nebo vítězství člověka nikdy neposunou tolik jako nespokojenost nebo prohra.

@filiphrstka