PROGRESS
EQUALS
HAPPINESS

Kdo vůbec jsem?

Začal bych tím, že se jmenuji Filip (ať v tom máme na úvod jasno).

Jsem nejspíše, stejně jako vy, jen člověk. Ten, co dělá chyby, není dokonalý a má jasně dané potřeby.

Už od útlého věku se mě držely všelijaké sny, které byly opravdu velké. Určitě větší, než jsem byl já. V jedné fázi života jsem byl zase já větší než mé sny (nebylo to tím, že mé sny byly menší, ale tím, že já jsem se o mnoho zvětšil). K tomu se třeba někdy vrátíme 😀.

Na školu jsem se díval jako na něco, co mě posune blíž k tomu, kam chci. Jenže pokud nevíte kam chcete, tak jak vás tam má škola dovést? Jsem vyučený automechanik, protože mám rád auta, a v době, kdy jsem se rozhodoval, co dál dělat, byla to opravdu jasná volba.

V průběhu jsem zjistil, že to není úplně to, co bych chtěl dělat, a tak jsem pokračoval dál, tentokrát obor “podnikání".

Jak mě má naučit podnikání někdo, kdo je ve škole jako zaměstnanec? Se vší úctou ke všem učitelům, kteří mi toho dali do života opravdu hodně, tak tohle je malý nedostatek v systému.

Po škole následovala další kapitola, a to “anglický sen”. Hurá dělat cokoliv, ale hlavně odejít z Česka. V té době to byl vyloženě útěk za “lepším”.

Určitě bych to hodnotil jako jeden z roků v mém životě, který mi dal nejvíce. Poznal jsem skvělé lidi, získal hromadu zkušeností, procvičil jazyk a hlavně spadl nohama na zem - za to jsem neskutečně vděčný!

Následně jsem během zhruba tří let vystřídal dvanáct různých zaměstnání, abych si ujasnil, že to určitě není ta cesta, kterou se chci vydat. Pro mě je hlavní problém to, že se cítím extrémně limitovaný. Nicméně zaměstnání stále vnímám jako "jistotu", při které se lze věnovat svému a plynule se přesouvat.

V roce 2016 jsem se začal motat kolem financí, pojištění, apod. - uzavřel bych to slovem “zkušenost”. Rozjeli jsme také projekt Chaukiss, který stavíme na přidané hodnotě pro každého člověka. Začali jsme s vlastními výrobky, které nyní dodáváme do desítek obchodů v České republice.

To mě tak napadá, že k podnikání jsem si přičichl už v 16 letech, kdy jsem nakupoval levně značkové oblečení z Ameriky, které jsem tu prodával s celkem velkou marží. Skvělá zkušenost.

V roce 2017 jsem absolvoval kurz NLP (neurolingvistické programování) a stal se ze mě Certified Practitioner of NLP - což samozřejmě vůbec nic neznamená. Pro mně je mnohem důležitější to, co se odehrálo v mé hlavě. Zmiňuji to proto, že od té doby se můj život dostal na úplně jinou úroveň, a to ve všech rovinách.

Blog jsem odstartoval v roce 2017, kdy jsem začal cítit to, že potřebuji něco nutně sdělit bez ohledu na to, jestli to bude někdo číst nebo ne. Je to moje stránka, kde si zkrátka budu sdílet svůj obsah.

Na druhou stranu, pokud přijdete na tento web a ještě k tomu si z něj něco přínosného odnesete a snad i aplikujete ve svém životě, tak se mi právě splnil sen.

No nic, to stačí.., jdeme něco dělat! 😃