O mně

Jmenuji se Filip a tady je pár stručných informací o mně.

Vždy jsem snil ve velkém a chtěl dokázat něco, co by zlepšilo svět.

Také mě zajímalo, proč lidé jednají tak, jak jednají...

Jak to, že někteří dosáhnou v životě svých cílů a někteří ne...

Díky mé zvědavosti jsem se vydal na dlouhou cestu za poznáním lidského chování. Hodně mě ovlivnilo studium a následný kurz Neurolingvistického programování (více o NLP zde), díky kterému se mi dostálo zcela nového poznání o tom, jak funguje lidský mozek, a jak s ním lze pracovat. Často nám v dosažení našich cílů brání naše omezující přesvědčení nebo zažité vzorce, které jsou v nás hluboko zakořeněny.

Jako smysl svého života vnímám - inspirovat co nejvíce lidí a pomoci jim dosáhnout svých životních cílů. Věřím tomu, že každý z nás je tu z určitého důvodu a každý má své poslání, které je potřeba najít k naplnění života.
Proč jsem začal psát

Důvod, proč jsem začal psát tento blog byl ten, že se s Vámi chci podělit o své znalosti, zkušenosti a myšlenky. Možná se budete potýkat se stejnou nebo podobnou situaci, kterou jsem řešil nebo budu řešit i já, a naleznete zde jiný pohled na věc. Každý z nás má něco, co může předat dál a ostatní lidé z toho mohou čerpat a inspirovat se. Tak jako jsem začal psát já svůj blog, můžete začít psát právě ten Váš.

Dále bych rád mezi sebou propojil lidi, kteří smýšlí podobně a tím vytvořil komunitu. Je to skvělý pocit, když se můžete spojit s jiným člověkem a předávat si své nápady, myšlenky a zkušenosti ať už on-line nebo osobně.

Nezáleží na tom, jak je krásná teorie, dokud není uvedená do praxe - a to je právě to, co chci s Vámi sdílet, ať už se to týká osobního rozvoje, zdravého životního stylu nebo oblastí, o kterých budu psát.

Co mám nejraději

Nejsem zrovna typ člověka, který dokáže jen tak sedět a nic nedělat. Hodně času trávím čtením, nicméně, raději uvádím věci do pohybu.

Vzdělávání je pro mě nikdy nekončící proces, v podstatě taková rutina, která se paradoxně naplno rozběhla po ukončení školy. Nové informace čerpám ze všech dostupných zdrojů, ať už z knih, videí, podcastů nebo seminářů, o které bych se tu také s Vámi rád podělil. Svět je plný informací - je jen na nás, které si vybereme.

Další z oblíbených aktivit je určitě sport - plavání a hlavně skákání na trampolíně. Hrával jsem několik let basketbal s vizí dostat se do reprezentace a následně NBA. Tato vize se bohužel v mžiku rozplynula po úrazu kolene, a následně i druhého. Takže nyní už jen rekreačně.

Pokud Vás zajímá osobní růst, zdravý životní styl, psychologie a další oblasti, o které se zajímám - BE IN TOUCH