Proč je důležité prohrát?
Mysl10. února 2018

Když se ohlédnu zpět v mé zlomkové existenci na tomto světě, napadá mě, jak je důležité prohrát a neuspět. Pořád se jen bavíme o vítězství, jako o nějakém svátem grálu, protože vítězství je pojem a prohra nedělá dojem. Raději se necháme oštítkovat jako vítěz než jako loser. S lidskou potřebou výjimečnosti je to vcelku i logické.


Prohra jako taková není rozhodně podstatná. Mnohem důležitější je, jak s ní naložíte, a jak se do toho znovu pustíte, i když jste dostali jednou na prdel.

Trvalo mi delší dobu, než jsem se naučil přijímat prohru či neúspěch jako zpětnou vazbu (EGO to moc nebere). Dále mi ještě trvalo se naučit pracovat se zpětnou vazbou. Celé je to o sebeuvědomění a o tom, jaký budete dávat význam této zpětné vazbě.


Pokud vás potká neúspěch, prohra nebo něco podobného, co nešlo úplně dle vašeho plánu, máte na výběr dvě možnosti.


Za A)

Můžete si to celé vzít osobně, začít o sobě pochybovat, zda jste vůbec dostatečně dobří na to, abyste to zvládli. Říkat si, že když vám okolí tvrdilo, že nic nedokážete, vlastně mělo pravdu. Ztratíte chuť se pouštět do nečeho nového, protože by to mohlo přece dopadnout stejně. A nebo hůř. A další kus ostudy a neúspěchu si vážně uříznout nechcete.

A NEBO


Za B)

Super. Fajn. Stalo se. Nešlo to úplně podle plánu, ale rozhodně si z toho můžete vzít mnohem víc, než kdyby se to povedlo. Zde se hodí klišé: "Co tě nezabije, to tě posílí”, protože tu má svůj silný význam. Obrovská příležitost se poučit, zlepšit, připravit, no prostě vyrůst jako člověk. Podle mě úžasné! Mám rád prohry.


Nechybujte příliš často, ale rozhodně se nebojte chybovat, protože to je to, co nás posouvá a dělá silnějšími.

Když máme strach udělat chybu, připravujeme se o veškeré výhody, které “chybování” přináší, a to je rozhodně škoda.

Takže si, prosím, pamatujte: NEÚSPĚCH JE JEN ZPĚTNÁ VAZBA, SE KTEROU JDE BEZVADNĚ PRACOVAT A DÍKY NÍ SE ZLEPŠIT. Nesnažte se vyhnout chybám, protože to by byla velká chyba.  • Děkuji za přečtení! Pokud se Vám článek líbil, tak ho sdílejte se svými přáteli.
  • Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @FILIPHRSTKA

Sdílej tento příspěvek!

Komentáře
Bernutfabodpovědět
Самый лучший онлайн магазин для водителей в Украине Сетевой магазин TVMusic – это новая и довольно комфортная площадка для торговли, что создана главным образом для автолюбителей из Украины. Тут вы можете по самым маленьким ценам заказать автомагнитолы, колонки и другие цифровые аксессуары для любого авто. Кроме всего этого на указанном портале есть раздел с изделиями для дома и дачи, в котором также можно найти пару привлекательных товаров например <a href=https://tvmusic.in.ua/g8732098-osvezhiteli>ароматизаторы в машину оптом</a> , для себя или в подарок друзьям. В самом первом и наиболее популярном отделе сайта tvmusic.in.ua с автомобильными аксессуарами вас будут ждать сотни страниц с полезными товарами для всех существующих в стране автомобилей. Товары из этого каталога намного облегчат жизнь обычного автолюбителя: позволят без особого труда размещать около водительского кресла стакан с крепким кофе, избавиться от сигаретного аромата в салоне машины и еще десяток подобных мелких улучшений. Там можно приобрести специальные датчики и оборудовать свой автомобиль полноценной телеметрией, которая будет показываться на экране смартфона. Обязательно попробуйте <a href=https://tvmusic.in.ua/g7024468-dinamiki-avtomobilnye?bss0=2205>автоколонки фокал</a> , чтобы сделать эксплуатацию своего авто предельно удобным. Дальняя поездка всегда лучше всего проходит под приятную музыку, а потому на представленном портале работает отдел с акустической техникой, благодаря которой вы сумеете в сто раз улучшить звук изначальной бортовой акустики за рациональные деньги.

Nový komentář