Blog

04 vášeň

Že je něco IN a může se to zdát jako nejrychlejší cesta k úspěchu, ještě vůbec neznamená, ...

Jak udělat změnu v tomto roce

Nový rok 2018 a s tím plno předsevzetí a slibů. Kolikrát už jste si nějaké předsevzetí dali? Kolikrát jste ho porušili? ...

03 zapiš si to

Ale no tak. Nefunguje to úplně jako Google disk nebo iCloud, kam to uložíte, a za týden jako když najdete. Bohužel.

5 tipů, jak být více produktivní

Někdy se nám prostě stane, že se do věcí tak jako zamotáme. Je toho tolik, že v důsledku neuděláme vůbec nic. ...

02 čas běží

Kolik chcete času? Než se tu zase v rychlosti rozvášním, zopakujeme si pár čísel. ...

Buďte oporou

Když začnete ve vztahu poskytovat emocionální podporu, kterou samozřejmě každý z nás ve stresových situacích potřebuje, můžete dát vztahu nový rozměr.

01 hledej nespokojenost

Možná jste si při prvním pohledu na název článku řekli: "O co mu sakra jde?!". Honíme se za štěstím, a tedy i za spokojeností, a najednou mám hledat nespokojenost? ...

Jak se rozhodnout?

Rozhodujte se s ohledem na své hodnoty, nikoliv podle očekávání druhých lidí. Zní to jasně, ale přijde mi, že až moc lidí se snaží zalíbit ostatním a přitom ztrácí zcela svou identitu.

Vděčnost 24/7

Pokud se soustředíte na to, co máte, vždy můžete mít víc. Pokud se soustředíte na to co nemáte, nikdy nebudete mít dost.

Uč se efektivně

Pamatujte si, že změna kolem nás probíhá automaticky - progres a vývoj naší osoby bohužel ne.

Jak ovládnout náladu?

Emoce vycházejí z fyziologie, zaměření a významu, který dáváme věcem kolem nás. Jedna z nejužitečnějších dovedností je podle mého názoru naučit se ovládat své stavy a nenechat se pohltit vlivy okolního světa.

Protiklady se přitahují?

Chceme li být v harmonii s jiným člověkem, musíme se soustředit na to, co máme společného, nikoli na to, co máme odlišného.

Síla hodnot

Pro život není důležité vyznávat stejné hodnoty, jako vyznávají jiní lidé. Podstatná je způsobilost respektovat hodnoty jiných lidí, podporovat je a vycházet s nimi.

Jak efektivně řešit problémy

Nejde o to, vyřešit všechny problémy, ale naučit se vidět je jako příležitosti k růstu, učení se a k tomu, abyste ze sebe vydali víc.

Kouzlo nejistoty

Kousek nejistoty ve vztahu je skvělý nástroj k růstu, poznání sebe i druhého partnera, napomáhá vzniku dobrodružství a vytváří harmonii ve vztahu.