Blog

Proč je důležité prohrát?

Prohra jako taková není rozhodně podstatná. Mnohem důležitější je, ...

05 jdi s tím někam

Každý den máme k dispozici tisíce myšlenek. Od těch nejstupidnějších až po velkolepé. Tak jsme se rozhodli, že se na jednu z nich upneme a půjdeme do toho na 100%.

Když jsem začínal psát blog nebo se nějakým způsobem ukazovat více, než jsem byl zvyklý, ze začátku jsem nesmyslně chtěl, aby to nikdo nevěděl. Snažil jsem se za to schovat, zkrátka aby to nebylo moc vidět.

Nedává to vůbec žádný smysl. Fakt ne. Chceme se vidět v "záři reflektorů", ale zároveň nechceme jít na pódium. Nemají to tak určitě všichni, ale pár z vás mi možná bude přikyvovat.

Víte co?!

Jděte s tím někam..., ať už na soci...

Žít nebo přežít

Možná nejsou okolnosti přesně takové, jaké byste je chtěli, ale jedno je jasné. ...

04 vášeň

Že je něco IN a může se to zdát jako nejrychlejší cesta k úspěchu, ještě vůbec neznamená, ...

Jak udělat změnu v tomto roce

Nový rok 2018 a s tím plno předsevzetí a slibů. Kolikrát už jste si nějaké předsevzetí dali? Kolikrát jste ho porušili? ...

03 zapiš si to

Ale no tak. Nefunguje to úplně jako Google disk nebo iCloud, kam to uložíte, a za týden jako když najdete. Bohužel.

5 tipů, jak být více produktivní

Někdy se nám prostě stane, že se do věcí tak jako zamotáme. Je toho tolik, že v důsledku neuděláme vůbec nic. ...

02 čas běží

Kolik chcete času? Než se tu zase v rychlosti rozvášním, zopakujeme si pár čísel. ...

Buďte oporou

Když začnete ve vztahu poskytovat emocionální podporu, kterou samozřejmě každý z nás ve stresových situacích potřebuje, můžete dát vztahu nový rozměr.

01 hledej nespokojenost

Možná jste si při prvním pohledu na název článku řekli: "O co mu sakra jde?!". Honíme se za štěstím, a tedy i za spokojeností, a najednou mám hledat nespokojenost? ...

Jak se rozhodnout?

Rozhodujte se s ohledem na své hodnoty, nikoliv podle očekávání druhých lidí. Zní to jasně, ale přijde mi, že až moc lidí se snaží zalíbit ostatním a přitom ztrácí zcela svou identitu.

Vděčnost 24/7

Pokud se soustředíte na to, co máte, vždy můžete mít víc. Pokud se soustředíte na to co nemáte, nikdy nebudete mít dost.

Uč se efektivně

Pamatujte si, že změna kolem nás probíhá automaticky - progres a vývoj naší osoby bohužel ne.

Jak ovládnout náladu?

Emoce vycházejí z fyziologie, zaměření a významu, který dáváme věcem kolem nás. Jedna z nejužitečnějších dovedností je podle mého názoru naučit se ovládat své stavy a nenechat se pohltit vlivy okolního světa.

Protiklady se přitahují?

Chceme li být v harmonii s jiným člověkem, musíme se soustředit na to, co máme společného, nikoli na to, co máme odlišného.